Kalapüügi investeeringutoetus (investeeringud kalalaeva pardal)

PRIA on peagi avamas taotlusvooru kalapüügi investeeringuteks. Taotlusvoor on avatud 30.04.-14.05.2025 ning meetme eelarve 2 472 502 eurot.

 

Toetust antakse segmenti 4S1, 4S2, 4S3 või 4S4 kantud kalalaeva pardal abikõlbulike kulude hüvitamiseks järgmiselt

  1. Investeeringud püügialuste keretöödesse, laevakere katmine plastikuga seest ja väljast, täiendavate reelingute ja redelite lisamine, kajutite ja varjualuste rajamine laevale, kala säilitustingimuste parendamine, laeva manööverdamistingimuste parendamine (vöörikruvid) jms.
  2. Investeeringud pardavarustusse, näiteks vintsid, tõstukid, pardarullid püüniste püügile asetamise ja püügilt eemaldamise lihtsustamiseks, võrgumasinate ostmine, täiendava valgustuse paigaldamine alusele jms.
  3. Navigatsiooniseadmete ostmine, välja arvatud seadmed, mis võimaldavad leida kala, juhul, kui kala leidmise seadmed on integreeritud navigatsiooniseadmesse siis ei ole sellise navigatsiooniseadme ostmine lubatud.
  4. Traal- ja kaugpüügi laevadade pardal tehtavad investeeringud, mis panustavad energiasäästu ja ressursitõhususe tõstmisesse, näiteks energiasäästlikumad vintsisüsteemid, tekivalgustuse üleviimine energiasäästlikumale LED süsteemile, jahutussüsteemide ümberehitus, energiasäästlikumad tõsteseadmed jms.
  5. Laevapere tööohutuse ja tervishoiutingimuste parendamine, näiteks kajutite, sauna, võimla ehitamine ja sisustamine laevadel, kambüüsiseadmete (pliidid, ahjud jne) ajakohastamine jms.
  6. Meresõiduohutuse tõhustamine, näiteks mootori ja masinaruumi alarm- ja kaitsesüsteemide rajamine, raadionavigatsiooni aparatuuri ja roolimaja tehnika kaasajastamine jms.
  7. Tegevused kala kvaliteedi parendamiseks, näiteks kala pumpamise süsteemide ostmine, laeva trümmide parendamine, laevakere moderniseerimiseks tehtavad tööd, välja arvatud hooldustööd.

 

Investeeringud, mis tehakse kalalaevade pardal ei või suurendada aluse võimsust ja kogumahtuvust. Investeeringud seadmetesse, mis on laeva pardal seadusega nõutud, ei ole lubatud.

 

Toetuse määr on:

  • 50% toetatava tegevuse abikõlblikest kuludest, kui toetuse saaja on ettevõtja, kes tegeleb kutselise kalapüügiga;
  • 60% toetatava tegevuse abikõlblikest kuludest, kui toetuse saaja tegeleb väikesemahulise rannapüügiga ja on ettevõtja, kes tegeleb kutselise kalapüügiga.

 

Toetust võib taotleda:

  • äriregistris registreeritud ettevõtja, kes on kalalaeva omanik (ja omab kalalaeva kalapüügiluba), mille pardal tegevuste elluviimiseks toetust taotletakse;
  • ettevõtja, kes püüab kala kaluri kalapüügiloa alusel tegevuste elluviimiseks tegelevad piisaval määral (toetuse taotlemisele eelnenud kalendriaastal on lossitud kalapüügi esmamüügi väärtus vähemalt 12 kuu arvestuslik elatusmiinimum, kaluri saakide esmamüügi väärtus 2025. aastal peab olema vähemalt 4149,6 eurot);
  • taotleja, kellele kuuluva kalalaevaga on taotluse esitamise aastale vahetult eelnenud kahel kalendriaastal püütud kala vähemalt 60 kalendripäeva.

 

Täpsemalt saab lugeda siit: https://www.pria.ee/toetused/perioodi-2021-2027-kalapuugi-investeeringutoetus-investeeringud-kalalaeva-pardal

Get a quote

Give us a call or fill in the form below and we'll contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.