HEA KÜLASTAJA

Siit leiad valiku kohtasid Läänemaa rannikul kust on võimalik minna turvaliselt merele kas siis kala püüdma või niisama lustima. Läänemaa randumiskohtasid haldavad reeglina kohalikud kogukonnad, kes väga hoolivad oma elukeskkonnast ning konfliktide vältimiseks tasub meeles pidada paari lihtsat tõde. Kui need tõed sulle sobivad siis oled igale poole teretulnud.

  1. Kõik mis merele viiakse, tuuakse sealt ka tagasi, ehk siis mingit prügi merre ei loobita.
  2. Sadamast või lautrikohast võetakse kaasa kogu prügi mis sinust maha jääb, või siis pannakse see prügikasti.
  3. Kui jääte sadamasse või lautrikohta ööbima siis kindlasti jälgitakse öörahu ning ka päevasel ajal käitutakse viisakalt.
  4. Läänemaa rannarahval on komme, et sadamas seisvasse võõrasse paati ei minda, samuti ei lubata sinna kolama oma lapsi kuigi see võib olla väga huvitav.
  5. Kui sadamas asuvate hoonete uksed on lukus siis on need lukus asja pärast ja hakata neid ise lahti kangutama ei ole mõistlik. Kui mõni uks on lahti siis ilma loata ikkagi sisse ei minda.
  6. Kui oled külaline siis oma paati ilma loata sildade äärde ei pargita. Vabasid sillakohtasid võib ju sadamas olla, kuid koha omanik võib igal hetkel merelt tulla.
  7. Sadamas olev kalapüügi ja muu varutus on ainult vaatamiseks ise seda kuhugi mujale tõsta, liiati veel kaasa võtta ei ole sugugi mõistlik.
  8. Ole ise sõbralik ja viisakas ning täida sadamas või lautrikohas kehtestatud norme.

Puise kalasadam asub Haapsalu linnas Puise külas, sadamas toimub aktiivne kalapüük.

 

Slip aluste veeskamiseks on väga korralikult ehitatud, ruumi manööverdamiseks on palju ning slipi kalle ei ole väga järsk, seega saavad ka vähema kogemusega autojuhid hakkama. Slipi kasutamine on tasuline, hinnaks 5 eurot ühe aluse veeskamise eest. Raha võib jätta slipi juures asuvasse metallist karpi.

 

Tähele tuleb panna, et Puise kalasadamas toimub  aktiivne kutseilne kalapüük, seega tuleb väga tähelepanelikult jälgida kuhu pargitakse autod ja haagised, et need ei hakkaks segama sadamas töötavaid kalureid. Kindlasti ei tohi autosid ja haagiseid parkida kai peale otse kala lossimise alale.

 

Puise sadamast merele minekul tuleb arvestada, et sadam asub Matsalu Rahvuspargi vahetus läheduses ning rahvuspargi veealal liikumiseks on täiendavad piirangud.

 

Puise sadamas on videovalve.

 

Puise sadama asukoha leiad SIIT

 

Vajadusel võib kontakti võtta Taavi Suitsberg 5136263

Virtsu kalasadam asub Lääneranna vallas Virtsu alevikus, kui tulete Risti Virtsu maanteed pidi siis tuleb bensiinijaama juurest pöörata paremale sõita lõpuni ja jälle pöörata paremale, mingeid viitasid ei ole.

 

Virtsu sadam on kohaliku omavalituse hallata ning aluste veeskamise eest tasu ei võeta. Betoonist slip on lauge kaldega, kuid natuke kitsavõitu, seega vähema kogemusega autojuht võib manööverdamisega pisut hätta jääda. Sadamast välja viiv merekanal on pea 1,5 meetrit sügav, seega saab veeskada ka suhteliselt suuri aluseid.

 

Sadamas asuv parkla on suur ja ruumi autode ja haagiste parkimiseks piisavalt, siiski tasub parkimisel olla tähelepanelik.

 

Virtsu kalasadamas on videovalve

 

Virtsu kalasadama asukoha leiad SIIT

Nõva kalasadam asub Lääne Nigula vallas Rannaküla külas, sadamasse on lihtne sõita, viidad juhatavad.

 

Sadamas on kruusast slip hea lauge kallakuga ja suhteliselt tugeva põhjaga, seega on ka kaheveolise autoga aluse veeskamine turvaline, ruumi manööverdamiseks on piisavalt seega saab ka vähese kogemusega autojuht hakkama. Suuremate ja raskemate alusete veeskamisel peab siiski olema ettevaatlik. Aluste veeskamise eest tasu ei küsita.

 

Sadamas on palju ruumi autode ja haagiste parkimiseks, kuid siiski tuleb olla mõistlik ja teistega arvestada.

 

Nõva kalasadama asukoha leiad SIIT

Dirhami sadam asub Lääne Nigula vallas Dirhami külas

 

Sadamas on väga hea betoonist slip, kalle on väga lauge ja ruumi autoga manööverdamiseks palju, aluse veeskamisega saab hakkama ka vähese kogemusega autojuht. Ühe aluse veeskamise eest küsitakse tasu 10 eurot, tasu saab maksta sadama kontoris.

 

Sadamas liiklemisel tuleb kindlasti jälgida liiklusmärke ja sadamaametnike juhiseid.

 

Dirhami sadamas on mehitatud valve

 

Dirhami sadama kodulehekülg avaneb SIIT

Pusku lauter asub Haapsalu linnas Pusku külas. Tuleb sõita Haapsalust Rohuküla poole ja keerata enne Rohuküla vasakule Suure Ahli poole, ca 1 km pärast tuleb pöörata paremale, viidad juhatavad

 

Lautris on betoonplaatidega kaetud kruusaslip, kalle on suhteliselt lauge ja manööverdamine lihtne, seega aluse veeskamisega saab hakkama ka vähese kogemusega autojuht. Slipi kasutamine on tasuta. Merelepääsu tee on sügavusega ca 1,2 meetrit

 

Pusku lauter asub peaaegu keset küla, seega tuleb tähelepanelikut jälgida kuhu parkida autod ja haagised. Kedagi juhendamas pole, kuid küll terve mõistus aitab.

 

Pusku lautris on videovalve, lisaks ulatuvad mitmete majade valvekaamerad lautrit jälgima

 

Pusku lautri asukoha leiad SIIT

Hara sadam asub Läänemaal Lääne Nigula vallas Hara külas

 

Sadamas on betoonslip, lauge kaldega, manööverdamiseks on ruumi piisavalt, aluse veeskamisega saab hakkama ka väheste kogemustega autojuht. Aluse veeskamise eest küsitakse tasu 5 eurot. Hara sadam on Lääne Nigula valla omandis, sadamat haldab MTÜ Harga. Täpsemat infot leiab SIIT

 

Hara sadama territoorium on suhteliselt kitsuke, seega tuleb tähelepanelikult jälgida kuhu parkida autod ja haagised

Topu kalasadam asub Läänemaal Haapsalu linnas Kiviküla külas

 

Looduslik kruusaslip asub kohe sadama kõrval paremal pool, veeskamiskoht on kõva põhjaga ning kinnijäämise ohtu ei ole, slipi kasutamine on tasuta. Auto ja haagise võib jätta parklasse, ruumi on piisavalt. Teine betoonkattega slip asub sadama territooriumil, värav on küll ees aga suletud ainult nöörijupiga, kui soovite kasutada sadama slippi siis tuleks see enne läbi rääkida, autosid ja haagiseid sadama territooriumile jätta ei ole mõistlik

 

Kontakti võib võtta Kaido Erik 56986655

 

Topu sadama asukoha leiad SIIT

Österby sadam asub Läänemaal Lääne Nigula vallas Österby  külas

 

Sadamas asuv betoonslip on suhteliselt järsu kaldega ja kitsas, saadud tagasiside põhjal soovitatakse aluste veeskamisel kasutada 4 WD autosid ning ka juht peaks olema kogenud, muidu on õnnetuse oht olemas. Slipi kasuatmise eest küsitakse tasu 5 eurot. Täpsemat infot leiab SIIT

 

Österby sadama asukoha leiad SIIT

Ürituste kalender
E
T
K
N
R
L
P
29
30
31
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Praegune kuupäeva
24
25
26
27
28
29
01
02
03