Näitus Dirhami Külalistemajas

Alates 14.augustil avasid Dirhami Külalistemaja konverentsisaalis Kärt Karjatse ja Merje Rääbis ühisnäituse TUULES KOORUMINE.

Teie hinge salajane allikas peab tulvama üles
ja vulinal tõttama mereni;
Ja teie salajase sügavuse aare
saab teie silmile nähtavaks
/ Kahlil Gibran

See on tagasivaade viimase 5 aasta loomingule, jälgides tähelepanelikult paralleelset kulgemist ja kasvamist sõbraga.
Kärdi ja Merje ühisosaks on varasem kõrgem moeharidus. Mõlemad kuuluvad Eesti Akvarellistide Ühenduse ja Eesti Moekunstnike Ühenduse ridadesse. Välja pandud tööd on aastate jooksul rännanud ühenduste ühisnäitustel Pärnu Uue Kunsti Muuseumis, Võru Kultuurimajas, Evald Okase Muuseumis, Hobusepea galeriis, Kastellaanimaja galeriis, Kullo galeriis, Würth galeriis, isiknäitusetel Kärdla Kultuurikeskuses, Anija mõisas ja mujal.

Suur osa töödest on teostatud akvarellitehnikas, mis teostatud mõlema kunstniku poolt isikupärasel moel. Näiteks kasutab Kärt maalides naturaalseid värvimuldasid, saavutades tundliku ja looduslähedase koloriidi, nendest joone- ja tundekatsetustest on välja kasvanud sari: “Indigonaised”. Merjet kõidab jällegi toorem koloriit, balansseerides sellega detaili täpsuse ja lõpetamatuse vahel.

 

Näitus jääb avatuks iga päev 10-17.

Näitusesaali läheduses asub Dirhami Kalakohvik, kuulus oma hõrkude kalaroogade poolest.

Ümberringi on meri, männid, meri, kivid, merest paistev Osmussaar, tuul, linnud, tuuuul.

Get a quote

Give us a call or fill in the form below and we'll contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.